گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > وزیر فرهنگ تاتارستان برای توسعه همکاری های فرهنگی با ایران ابراز علاقه مندی کرد


  چاپ        ارسال به دوست

فرهنگی

وزیر فرهنگ تاتارستان برای توسعه همکاری های فرهنگی با ایران ابراز علاقه مندی کرد

به گزارش ایرنا به نقل از سرکنسولگری ایران در قازان، در دیدار «مصطفی کیانی» رئیس دانشگاه هنر اصفهان و هیات همراه با «آیرات سیبگاتوللین» وزیر فرهنگ تاتارستان، همکاری های فرهنگی به ویژه تعامل این موسسه آموزش عالی ایران با جمهوری تاتارستان مطرح و مورد بررسی قرار گرفت. 
وزیر فرهنگ تاتارستان از توسعه همکاری های فرهنگی با جمهوری اسلامی ایران و برگزاری برنامه های فرهنگی در حوزه هایی همچون هنر، عکاسی، موسیقی و سینمایی و روند کنونی گسترش همکاری های دو طرف ابراز خرسندی کرد. 
وی خاطرنشان کرد: سفر نمایندگان بخش های فرهنگی و هنری ایران به تاتارستان همیشه مورد استقبال مقامات و ساکنان این جمهوری قرار گرفته است و تاتارها علاقه مند به آشنایی بیشتر با فرهنگ و سنت و هنر ایران هستند. 
وزیر فرهنگ تاتارستان همچنین از سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در قازان برای مساعدت و هماهنگی در گسترش این روابط قدردانی کردو یاد آورشد: وزارت فرهنگ تاتارستان همواره برای حمایت و پشتیبانی از روند توسعه روابط فرهنگی با ایران آمادگی دارد. 
آقای کیانی رئیس دانشگاه هنر اصفهان و هیات همراه برای سفر رسمی به قازان مرکز تاتارستان روسیه سفر کردند. 
در جریان این سفر ضمن بازدید از دانشگاه فرهنگ و هنر قازان با رئیس این دانشگاه یوسوپوف ملاقات کرده و ضمن معرفی دانشگاه های متبوع خود به یکدیگر موضوعات همکاری های این دو دانشگاه مورد بررسی دو طرف قرار گرفت. 
در جلسه ای که با وزیر فرهنگ تاتارستان آیرات سیباگاتوللین برگزار شد، و بیان داشت که 
علی بمان اقبالی زارچ سرپرست سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در قازان نیز در سخنانی در این دیدار، تعاملات فرهنگی را با اهمیت خوانده و بر ضرورت افزایش رفت و آمدهای متقابل و بازدید از اماکن فرهنگی و تمدنی و حمایت های مقامات و بویژه ضرورت اجرای برنامه های مشترک تاکید کرد. 
مصطفی کیانی رئیس دانشگاه هنر اصفهان نیز به علاقه مندی برای همکاری این دانشگاه و نیز موسسات آموزشی ایران برای توسعه همکاری های فرهنگی با جمهوری تاتارستان ایران را مورد تاکید قرار داد. 
رئیس دانشگاه هنر اصفهان همچنین برای تبادل تجربیات با طرف تاتارستانی در بخشهای مختلف هنری، فرهنگی، میراث فرهنگی اعلام آمادگی کرد. 
کیانی در چارچوب برنامه برنامه سفر به قازان با معاون وزیر آموزش و علوم تاتارستان نیز دیدار کرد و طرفین ضمن معرفی امکانات علمی و آموزشی خود، بر گسترش روابط دوجانبه تاکید کردند. 
معاون وزیر آموزش و علوم تاتارستان نیز ضمن ابراز علاقه مندی به توسعه روابط با ایران، وزارت متبوع خود را حامی توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران بویژه بخش علمی و آموزشی خواند و اعلام داشت که در این راستا از هرگونه حمایت و مساعدتی دریغ نخواهد کرد. 


١٢:١٩ - 1396/08/16    /    شماره : ٤٨٤٧٢٢    /    تعداد نمایش : ٢٣٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران