گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > تاتارستان همکاری های صنعتی و بالگردسازی با ایران را خواستار شد


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رسمی

تاتارستان همکاری های صنعتی و بالگردسازی با ایران را خواستار شد

 

به گزارش ایرنا، در دیدار هیات های تاتارستانی و خراسان رضوی به ریاست میننیخانوف و رشیدیان که با حضور علی بمان اقبالی زارچ سرکنسول ایران در قازان برگزار شد، تازه ترین پیشرفت ها و توافق ها در روابط منطقه ای و همچنین زمینه های نو برای ارتقای هرچه بیشتر مناسبات مورد بررسی قرار گرفت

رئیس جمهوری تاتارستان در این نشست اظهار کرد: گسترش فراگیر روابط با ایران و استان خراسان رضوی را در چارچوب توسعه همکاری های تهران-مسکو پیگیری می کنیم و برنامه های مختلفی را تدوین کرده و اجرا خواهیم کرد.

وی ادامه داد: اکنون شاهد پویایی چشمگیری در روابط تاتارستان و مناطق مختلف جمهوری اسلامی از جمله خراسان رضوی هستیم و از چهار ماه پیش تبادل هیات ها جهشی خوب یافته است.
رئیس جمهوری تاتارستان همکاری بیشتر شرکت صنعتی کاماز، تات نفت و بالگرد سازی با سابقه همکاری با ایران را از مهم ترین زمینه های موجود در چارچوب هدف گذاری توسعه روابط خواند.
وی در پایان سخنان خود گفت: حفظ و تقویت وجوه اشتراک فرهنگی، تاریخی و دینی و برنامه های گسترش همکاری ها با ایران در بخش های فرهنگی، علمی، آرشیوی و اسناد به ویژه با خراسان رضوی برای تاتارستان بسیار مهم است.

رشیدیان نیز در این نشست اظهار کرد: استان خراسان رضوی با توانمندی های گسترده، آماده همکاری های فراگیر در بخش های گوناگون از جمله دانشگاهی، علمی، مبادله استاد و دانشجو، گردشگری، ساخت و ساز، بهداشت و درمان و ایرانشناسی است

وی همچنین با اشاره به ضرورت اهمیت تامین زیرساخت های لازم بانکی، پولی و بیمه ای برای همکاری در اجرای پروژه ها، پیشنهاد تشکیل کمیته مشترک برای رفع مشکلات در این زمینه و تسهیل امور تا نتیجه نهایی را مطرح کرد که مورد توجه طرف تاتارستانی قرار گرفت.
زمینه های همکاری شرکت صنعتی کاماز تاتارستان در بخش های صنعتی و معدنی استان خراسان رضوی نیز از دیگر محورهای مطرح در این نشست بود.

رشیدیان که در صدر هیاتی از نمایندگان بخش های دولتی و خصوصی استان خراسان رضوی در حوزه های مختلف از جمله اقتصادی، سیاسی، تجاری، غذایی، میراث فرهنگی، نمایشگاهی و دانشگاهی به تاتارستان سفر کرده است، همچنین از اعطای دو بورسیه کارشناسی ارشد زبان فارسی به تاتارستان توسط دانشگاه فردوسی مشهد خبر داد.

امروز نیز شماری از هیات های نمایندگی شرکت های اقتصادی استان خراسان رضوی و جمهوری تاتارستان فدراسیون روسیه در جریان نشست مشترک بازرگانی در شهر قازان، یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

در این همایش که با حضور رستم میننیخانوف رئیس جمهوری و تنی چند از وزیران دولت تاتارستان، علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی و شرکت شمار زیادی از فعالان اقتصادی ایرانی و تاتارستانی برگزار شد، زمینه های توسعه همکاری ها در زمینه های گوناگون از جمله کشاورزی، دامداری، گردشگری، مواد غذایی، پتروشیمی، نمایشگاهی، دانشگاهی و علمی مورد بررسی قرار گرفت.
تاتارستان با 68 هزار کیلومتر مربع وسعت و سه میلیون و 876 هزار نفر جمعیت در منطقه ولگای روسیه در مرکز اروپایی و محل تلاقی رودخانه های ولگا و کاما واقع شده است

تاتارستان با 21 شهر بزرگ و متوسط، صدها شهرک و روستا به پایتختی قازان با بیش از یک میلیون نفر جمعیت که در 800 کیلومتری شرق مسکو قرار دارد از پیشروترین جمهوری های توسعه یافته صنعتی و نفتی روسیه محسوب می شود

 


١٤:١٦ - 1396/04/30    /    شماره : ٤٦٦٨٦٠    /    تعداد نمایش : ٣١٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران