گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > اهدای لباس سنتی زنان خراسان به موزه ملی جمهوری تاتارستان


  چاپ        ارسال به دوست

فرهنگی

اهدای لباس سنتی زنان خراسان به موزه ملی جمهوری تاتارستان

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از سرکنسولگری ایران در قازان، در این مراسم در موزه ملی جمهوری تاتارستان، علی بمان اقبالی زارچ سرپرست سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در قازان، گلچاچاک نازیپووا مدیرکل موزه ملی جمهوری تاتارستان و برخی چهره ها و فعالان فرهنگی حضور داشتند.
اقبالی زارچ سرپرست سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در قازان در این مراسم خاطرنشان کرد: روابط همه جانبه و رو به رشد جمهوری اسلامی ایران و روسیه، فرصت بسیار خوبی را برای گسترش بیش از پیش مراودات با جمهوری تاتارستان فراهم کرده است و برگزاری بسیار موفق نمایشگاه اختصاصی توانمندی های تولیدی و صادراتی در قازان از نشانه های آن است. 
وی افزود: امروز در راستای تقویت تعاملات فرهنگی، هنری و تعمیق شناخت دو ملت دوست جمهوری اسلامی ایران و جمهوریتاتارستان و جهت تکمیل و ایجاد غرفه دائمی جمهوری اسلامی ایران در موزه ملی تاتارستان تعدادی از اقلام صنایع دستی ایران از استان خراسان رضوی که با کمک استاندار این استان تامین شده اند، به موزه ملی ارائه می گردد.
گلچاچاک نازیپووا مدیرکل موزه ملی جمهوری تاتارستان نیز گفت: ارتباط با ایران ریشه تاریخی و کهن دارد و در دوران معاصر خصوصا' در سال های اخیر علاقه مندی برای شناخت افزایش یافته و اقدامات ایران در همکاری با این موزه قابل تقدیر است.
وی ادامه داد: تا کنون بیش از 40 اقلام صنایع دستی ایران به موزه تحویل شده است.
مدیرکل موزه ملی جمهوری تاتارستان گفت: این موزه مهمترین مرکز نگهداری و ارائه آثار تاریخی و تمدنی در منطقه است روزانه بین 500 تا سه هزار نفر بازدید کننده داریم و قبلا نیز مساعدت سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در قازان مراسم های تحویل اقلام صنایع دستی از طرف استاندار خراسان رضوی و شهردار تبریز به موزه ملی تاتارستان برگزار شده است.
اقلامی که در مراسم امروز به موزه ملی جمهوری تاتارستان اهداء شد شامل ایس تنبانه (دامن بلند)، کینک (تونیک آستین دار)، لچک (روسری توری پولک دار)، کلاغچه (کلاهک)، دستمال ابریشمی سر، دستمال ابریشمی دست و ملهو (گردنبند با دانه های خوشبوی) بود.
در پایان مراسم از طرف موزه ملی تاتارستان به اقبالی زارچ سرپرست سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در قازان لوح تقدیر و نشان ویژه 'هنرپرور موزه' اهداء شد.
تاتارستان با 68 هزار کیلومتر مربع وسعت و سه میلیون و 876 هزار نفر جمعیت در منطقه ولگای روسیه به پایتختی شهر قازان، از جمهوری های توسعه یافته این کشور به شمار می رود.


٢٣:٣٣ - 1396/11/07    /    شماره : ٤٩٧٧٩٠    /    تعداد نمایش : ٢٦٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران